Probíhá rekonstrukce !

Takže prosím omluvte tu nepřehlednost ^^


Chakra

22. listopadu 2011 v 19:28 | Kyoro Chan^^
Základy chakry
Chakra je základní věc, bez které není možné používat i ty nejjednodušší techniky. Je to směs energie, přítomné v každé buňce těla, a duchovní energie, získané díky trénování a získanými zkušenostmi. Jakmile se tyto energie smísí, začnou proudit chakrovou oběhovou soustavou, která je podobná krevní oběhové soustavě. Touto soustavou se chakra rozvádí do všech 361 chakrových bodů v těle. S chakrou se dá manipulovat pomocí různých metod a dosáhnout tak potřebného účinku, kterého by se jiným způsobem nedosáhlo.
Typy chakry
Běžná chakra byla uvedena dvěma způsoby. V manze byla běžná chakra označována žlutou barvou zatímco v anime světle modrou barvou. Tuto chakru dokáže ovládat každý shinobi.
Naruto má 2 typy chakry, běžnou chakru a Kyuubiho chakru. Ta má červenooranžovou barvu. Naruto tuto chakru nevědomě používá, když jde o život jemu nebo jeho přátel. Později tuto chakru začne potlačovat, protože díky ní ubližoval i svým přátelům. Kyuubiho chakru má v těle i Sora, nevšak tak mocnou a velkou jako Naruto. Tuto chakru mají také břatři Kinkaku a Ginkaku.
Lékařská chakra má zelenou barvu, může jí používat jen lékařský ninja. Pokud je lékářský ninja na vysoké úrovni, může vyléčit i velmi kritická zranění.
Kujaku Myouhou chakra se objevuje v blízkosti meteoru Skryté Hvězdy. Chakra ze zbarví na růžovofialovou. Pomocí této chakry se dá také létat.
Orochimarova chakra se objeví pouze v případě aplikace prokletého znamení. Prokleté znamení může aplikovat Orochimaru a proto se nazýva Orochimarova chakra. Zbarvuje se do fialova.
Bílou chakru ovládá pouze Kakashi a jeho otec Sakumo. Chakra se zbarvuje do bíla. Více o této chakře není zatím známo.
Brány chakry
1. brána: Vstupní brána - Uživatel může naplno používat své svaly.
2. brána: Brána Odpočinku - Uživatel má větší životní sílu.
3. brána: Brána Života - Uživatelovo tělo zčervená a načerpá ještě větší sílu než doposud.
4. brána: Brána Bolesti - Uživatel vyvine obrovskou sílu a rychlost, při použití se začínají přetrhávat svaly.
5. brána: Brána Uzavření - Uživatel je ještě silnější a rychlejší než při otevření brány Bolesti.
6. brána: Brána Radosti - Uživatel dokáže používat Asakujaku (jutsu, v překladu ranní páv), stane se rychlejším a silnějším než při otevření brány Uzavření.
7. brána: Brána Úžasu - Uživatel je ještě silnější a rychlejší než při otevření brány Radosti.
8. brána: Brána Smrti - Uživatel vyvine extra rychlost a sílu, tělo je na úrovní Kageho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama