Probíhá rekonstrukce !

Takže prosím omluvte tu nepřehlednost ^^


Listopad 2011

Chakra

22. listopadu 2011 v 19:28 | Kyoro Chan^^
Základy chakry
Chakra je základní věc, bez které není možné používat i ty nejjednodušší techniky. Je to směs energie, přítomné v každé buňce těla, a duchovní energie, získané díky trénování a získanými zkušenostmi. Jakmile se tyto energie smísí, začnou proudit chakrovou oběhovou soustavou, která je podobná krevní oběhové soustavě. Touto soustavou se chakra rozvádí do všech 361 chakrových bodů v těle. S chakrou se dá manipulovat pomocí různých metod a dosáhnout tak potřebného účinku, kterého by se jiným způsobem nedosáhlo.
Typy chakry
Běžná chakra byla uvedena dvěma způsoby. V manze byla běžná chakra označována žlutou barvou zatímco v anime světle modrou barvou. Tuto chakru dokáže ovládat každý shinobi.
Naruto má 2 typy chakry, běžnou chakru a Kyuubiho chakru. Ta má červenooranžovou barvu. Naruto tuto chakru nevědomě používá, když jde o život jemu nebo jeho přátel. Později tuto chakru začne potlačovat, protože díky ní ubližoval i svým přátelům. Kyuubiho chakru má v těle i Sora, nevšak tak mocnou a velkou jako Naruto. Tuto chakru mají také břatři Kinkaku a Ginkaku.
Lékařská chakra má zelenou barvu, může jí používat jen lékařský ninja. Pokud je lékářský ninja na vysoké úrovni, může vyléčit i velmi kritická zranění.
Kujaku Myouhou chakra se objevuje v blízkosti meteoru Skryté Hvězdy. Chakra ze zbarví na růžovofialovou. Pomocí této chakry se dá také létat.
Orochimarova chakra se objeví pouze v případě aplikace prokletého znamení. Prokleté znamení může aplikovat Orochimaru a proto se nazýva Orochimarova chakra. Zbarvuje se do fialova.
Bílou chakru ovládá pouze Kakashi a jeho otec Sakumo. Chakra se zbarvuje do bíla. Více o této chakře není zatím známo.
Brány chakry
1. brána: Vstupní brána - Uživatel může naplno používat své svaly.
2. brána: Brána Odpočinku - Uživatel má větší životní sílu.
3. brána: Brána Života - Uživatelovo tělo zčervená a načerpá ještě větší sílu než doposud.
4. brána: Brána Bolesti - Uživatel vyvine obrovskou sílu a rychlost, při použití se začínají přetrhávat svaly.
5. brána: Brána Uzavření - Uživatel je ještě silnější a rychlejší než při otevření brány Bolesti.
6. brána: Brána Radosti - Uživatel dokáže používat Asakujaku (jutsu, v překladu ranní páv), stane se rychlejším a silnějším než při otevření brány Uzavření.
7. brána: Brána Úžasu - Uživatel je ještě silnější a rychlejší než při otevření brány Radosti.
8. brána: Brána Smrti - Uživatel vyvine extra rychlost a sílu, tělo je na úrovní Kageho.

Hokage

22. listopadu 2011 v 19:26 | Kyoro Chan^^
Shodaime Hokage
Jeden ze zakladatelů Listové, Senju Hashirama pomohl vytvořit ideály všech Hokage, kteří po něm následují. Hashirama soupeřil s Madarou Uchihou o post Kage, ale nakonec byl jmenován Hokagem Hashirama, zástupce klanu Senju.
Nidaime Hokage
Senju Tobirama také pomohl při zakládání Lístové, byl mladší bratr Hashirama. Stejně jako u prvního Hokage, Tobirama pomohl zavést zásadu, že Hokage zemře pro lidi, kteří mu jsou drazí, tedy pro vesnici.
Sandaime Hokage
Třetí Hokage se stal Hokage ve velmi mladém věku. Sarutobi Hizuren byl znám jako profesor a ninja s neobyčejnou dovedností a znalostí jutsu. Později předává své dovednosti svým studentům jménem Jiraiya, Tsunade a Orochimaru, později známých jako Legendární Sanninové. Po smrti Čtvrtého Hokage odešel Třetí z důchodu, aby znovu vedl Listovou vesnici.
Yondaime Hokage
Třetí Hokage nejdříve chtěl, aby se Čtvrtým Hokagem stal Orochimaru, ale kvůli jeho zákázaným technikám používaných na lidech se stal Čtrvtým Hokagem Minato Namikaze. Čtvrtý Hokage se potýká s obtížným úkolem nedlouho poté, co byl jmenován do funkce. Jeden z největších démonů, Kyuubi, napadl Listovou. Mnoho ninjů zemřelo. Čtvrtý se obětoval a zapečetil démona do stova narozeného dítěte, do Naruta.
Godaime Hokage
Přestože Tsunade byla vnučkou Prvního Hokage a studentem Třetího Hokage, byla neochotna stát se Pátou Hokage. Její přítel a malý bratr měli sen stát se Hokagem, ale zemřeli. Když se setkala s Narutem, myslela si, že se vydal špatnou cestou a že se Hokagem nikdy nestane. Ale jeho tvrdá práce a odhodlání ji inspirovala k názoru, že se Naruto může stát Hokagem a díky tomu tuto funkci s radostí přijala.
Rokudaime Hokage
Danzou se stal Šestým Hokagem pouze na chvíli. Tsunade byla po zničení Listové vesnice dlouhou dobu v bezvědomí a protože se měl brzy konat sraz Pěti Kagů, musel být narychlo jmenován nový, šestý Hokage. Danzou, také člen Rady starších, byl zanedlouho zabit. Tsunade se také probrala z bezvědomí a nastoupila opět na post Hokage.

Vítej v Konoze - rozcestník

22. listopadu 2011 v 19:23 | Kyoro Chan^^
Narutologo.png

Jutsu
Ruční pečetě
Kekkai Genkai
Přivolávací technika
Démoni
Organizace
Akatsuki
Hodnosti
~
Avatary
Komixy
Obrázky
Rozvrhy hodin

Blog v provozu :]

21. listopadu 2011 v 19:59 | Kyoro Chan^^ |  Deníček
Tak jsem po dlouhé době zpátky i s ,,novým'' blogem.Zatím to není nic moc,je to jen spíš pro orientaci ale postupně budu doplňovat rozcestníky a vůbec celý menu.To se týka i designu..ale obrázek v záhlaví asi nechám protože se mi tam ten Kakashi strašně líbí XD
Jinak další věc jsou příběhy.Postřehla jsem že za dobu co jsem tu nebyla dost lidí hlasovalo v anketě ,,pro'' takže až dám blog do pořádku tak se pustím do psaní.Všem co mi psali že by chtěli přátelit se omlouvám, že jsem neodpověděla ale mám teď celkem fofry..Ale jakmile to budu všechno doplňovat tak si vás přidám ;)

Kyoro chan se loučí ;]

Co je to anime?

21. listopadu 2011 v 19:47 | Kyoro Chan^^ |  Anime
Anime (japonsky アニメ) je označení animovaných filmů a seriálů, které jsou kresleny japonským stylem manga. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OAV (Original Animated Video) seriály a filmy. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější, a vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí.
Anime pokrývá širokou škálu žánrů, od akčních seriálů přes detektivky až po psychologická dramata. Anime se obvykle vysílá v televizi, distribuuje na DVD nebo publikuje jako videohry. Anime bývá často ovlivněno nebo přímo inspirováno japonskými komiksy manga, nebo občas naopak takové komiksy inspiruje. Občas bývá anime také adaptováno do podoby hraných filmů. Anime produkuje řada japonských animátorských studií, mezi nejznámnější patří studio Ghibli nebo Gainax.

V Česku mezi nejznámnější představitele anime určeného pro děti patří například seriál Pokémon nebo film Cesta do fantazie. Z hlediska západní kultury se může jevit jako překvapivé, že řada japonských animovaných filmů je zaměřena spíše na dospělé diváky. Dospělí fanoušci tohoto žánru pokládají za reprezentativní např. tituly jako Hrob světlušek, Ghost in the Shell, Neon Genesis Evangelion, Princezna Mononoke, Vampire Hunter D nebo Akira.

Historie anime


Historie anime začala na počátku 20. století, kdy japonští filmoví tvůrci experimentovali s animačními technikami, které se vyvíjely ve Francii, Německu, Spojených státech amerických a Rusku.

Animace se v Japonsku stala populární jako alternativní forma dějového vyprávění v porovnání s málo rozvinutým japonským hraným filmem. Oproti například Americe, kde jsou hrané pořady a filmy štědře dotované, v Japonsku je hraný filmový průmysl malý a tak trpí nízkými státními dotacemi, umístěním i omezením počtu herců. Film se také obtížně uchycuje na evropském nebo americkém trhu díky nedostatku účinkujících západního vzezření. Zato různorodé použití animace umožňuje tvůrcům vytvářet postavy a prostředí, která nevypadají japonsky a tak jsou západnímu světu blíže.

Během 70. let 20. století došlo ke zvýšení popularity manga komiksů - které často později získávaly též anime podobu - obzvláště pak mang Osamy Tezuka, nazývaným "legenda" a "bůh mangy".Jako výsledek práce Tezuky a dalších průkomníku v oboru přineslo anime do současného umění plnohodnotné žánry a některé typické rysy. Kupříkladu žánr o gigantických robotech (mimo Japonsko známý jako "mecha"), který se utvořil pod Tezukou, byl vyvíjen pod Go Nagaim spolu s jinými a ke konci desetiletí zcela změněn Jošijukim Tominem. Mecha anime Gundam nebo Macross se v 80. letech rychle stalo klasikami žánru. V tom samém desetiletí bylo v Japonsku anime přijato hlavním filmovým proudem a zároveň tak zažilo boom v produkci titulů (Mimo to stojí za zmínku, že v Japonsku se manga těší větší publicitě než anime). Ke konci 90. let a na počátku 2. tisíciletí se anime zvýšeně rozšiřovalo na zámořských trzích.

Terminologie anime


AnimeEtymologie a výslovnost : Japonský výraz pro animaci, psaný v katakaně, je アニメーション (animéšon). Je to přímý přepis a převzaté slovo (viz gairaigo) anglického termínu animation. Japonská zkratka tohoto termínu je アニメ (anime). Oba výrazy jsou v japonštině rovnocenné, ale zkrácený tvar je více užíván.

Syntax a morfologie : Anime může být použito jako podstatné jméno ("Díváš se také na anime?") nebo jako přídavné jméno("Anime Guyver je odlišný od toho filmového Guyvera."). Slovo má pomnožný tvar ("Kolik už máš anime?"). Možná i kvůli faktu, že podstatná jména v japonštině množné číslo nemají.

Synonyma : O anime se někdy mluví jako o japanimaci, ačkoliv toto označení se již přestalo používat. Slovo japanimace zažilo svůj vrchol během 70. a 80.let 20.století, kdy bylo běžně používáno v první a druhé vlně anime příznivců. Tato zlatá éra skončila před druhou polovinou 90.let 20.století. Výraz je v dnešní době vnímán spíše v nostalgickém kontextu. V Japonsku pak označuje domácí animovanou tvorbu. Od té doby, co anime, popř. animéšon, popisuje všechny možné druhy animace, je japanimace využívána k odlišování japonských děl od tvorby zbytku světa.

V evropských zemích poslední dobou slovo anime často zahrnuje též pojem manga.
Tento zvyk může pramenit z japonského užití: V Japonsku nabývá manga významu animace i komiksu (ačkoli použití slova manga pro animaci je většinou příznakem 'nefanouška'). Mezi českými fanoušky má obvykle manga přísnější význam "japonského komiksu".

Charakteristické rysy anime


Anime je širokou paletou uměleckých stylů. Liší se v podstatě od umělce k umělci nebo studio od studia. Jejich typickými rysy jsou většinou propracované hudební kulisy a postavy stylizované v rozmanitých scénách a příbězích, zaměřené na širší publikum.

Žánry


V anime existuje mnoho žánrových podkategorií, jejichž náplní může být akce, dobrodružství, příběhy pro děti, komedie, drama, erotika (hentai), fantasy, magie, horror či science fiction.

Většina anime je kombinací několika žánrů, stejně jako témat. Je tedy těžké přiřadit titul pouze k jednomu žánru. Pořad se může na první pohled jevit jako dílo s jednoduchou zápletkou, ale jeho součástí může být daleko hlubší dějová linie nebo vývoj postav. Například u akčních anime není neobvyklé, pokud se dotýkají takových témat jako je romance, humor či společenská kritika. Stejně tak některé romance jdou ruku v ruce s akčními prvky nebo násilím.2. B

11. listopadu 2011 v 21:52 | Kyoro Chan^^

B


Bleach
Blood+
Bakemonogatari
Beyblade
Black Lagoon
Black Rock Shooter
Bokura ga Ita
Busou Renkin


1. A

11. listopadu 2011 v 21:49 | Kyoro Chan^^

A


Ao no Exorcist
Angel Beats
Asu no Yoichi!


Rozcestník - Anime (podle abecedy)

11. listopadu 2011 v 21:48 | Kyoro Chan^^

A B C D E F G H CH I J K L

M N O P Q R S T U V W X Y Z