Probíhá rekonstrukce !

Takže prosím omluvte tu nepřehlednost ^^


Death Note

26. června 2011 v 17:49 | Kyoro Chan^^ |  AnimeV tomto aimovaném příběhu existují i jiné světy mimo ten náš lidský, který známe. Dalo by se říct, že existuje i svět,(něco jako posmrtný) kde žijí neboli spíše existují bozi smrti zvaní SHINIGAMI........


Tito bohové smrti jsou tak nazývány, protože oni řídí naši délku života a způsob jakým zemřeme na našem lidském světě.
Jeden z těchto Shinigami "Ryuk (Ryuuku)", velmi znuděný svou dlouhověkou stereotypní prací, neustále vykonávající to samé dokola po stovky, možná tisíce let se jednoho dne rozhodne zpestřit si trošku svůj věčný a doslova znuděný život a tak upustí úmyslně ve světě lidí svůj Zápisník smrti(Death Note), do kterého se zapisují úmrtí osob , a jakým způsobem zemřou, který vlastní každý Shinigami.
A proč to udělal? Protože pokud nějaký člověk najde a získá tento zápisník, získá zároveň i schopnost pomalu stejnou jako Shinigami ovládat životy lidí a i způsoby jejich náhlých úmrtí. A v tomto Ryuk doufá, protože to y potom mohla být konečně nějaká ta zábava. Přeci jenom lidská mysl je odlišná od Shinigami.
A také se tak stane. Notes který se tak záhadně a úmyslně nevědomky vytrousil při letu Ryukovi na lidský svět, spadl na jedno školní nádvoří, kde si jej povšiml jeden student 19 letý Light (Raito) Yagami.
Notes který najde si odnese k sobě domů, a poté co si ho prohlédne mu to celé přijde jako nějaký neblahý vtip a dosti černý humor. Ovšem poté co si hlouběji prohlídne tento zápisník a přečte si pravidla používání zápisníku, tak zjistí, že to opravdu funguje a že skutečně může kohokoliv zabít. Musí jen znát jméno té osoby a popřípadě pokud i ví jakým způsobem chce aby daná osoba zemřela, tak i příčinu smrti té osoby a zapsat to do zápisníku smrti.
Pokud příčinu nijak neurčí, tak onen člověk zemře prostě na infarkt.
Normální lidi by toto většinou vyděsilo, ale Lighta ne, spíše naopak.
Po několika dnech se Light začne považovat div ne pomalu za boha, a začne věřit tomu , že On je tím vyvoleným , který má za úkol zbavit svět všeho zvěrstva, násilí a vražd, a celého zločinu.
Ovšem k tomu všemu se seznámí s pravým majitelem pro normální lidi neviditelným Ryuku, který se náramně začíná bavit lidskou pošetilostí a zároveň Lightovými vražednými akcemi, u čehož má vždy tendenci pojídat chutná červená jablka s výrazným a spokojeným úsměvem na tváři.
Ale spočívá teď otázkou co je opravdu správné , a co špatné…?
Light si myslí, že je správné zabít špatného člověka, ale protože si není jist zda si to myslí i ostatní i přesto že z části je o tom přesvědčen se to bojí říct nahlas, a to i když by si to přál sdělit veřejně.
Ovšem po čase co se tolikto záhadných vražd a nevysvětlitelných dostane až do médií a začne se vyšetřovat kdo je tím záhadným tajuplným vrahem, který nikdy nebyl spatřen, o kterém skoro nikdo na světě neví, a který vraždí lidi způsobem nevysvětlitelným a to bez známky šáhnutí na onu oběť.
Light začne být na celém světě známý pod přezdívkou "Kira" , kterou mu dali média (zkomolenina slova Killer) a získal tak uznavače , kteří jeho činy a jeho samého začali svým uctíváním vynášet až do nebes. Samozřejmě nikdo neví že je to Light , pouze tak pojmenovali onoho záhadného vraha, kterým je Light.
Na tento případ nakonec povolají jednoho vyšetřovatele, který je považován za nejlepšího co kdy byl. Nikdo mu nikdy neviděl do tváře, a když spolupracoval s policií tak pouze přes počítač a to pod přezdívkou "L" a nebo pomocí svého společníka "Watariho".
Stane se však to , že při vyšetřování se L seznámí s Lightem, a začne se správně domnívat , že on je tím záhadným vrahem. Už mu to musí jen dokázat, a tak se mu pod záminkou se k něm dostat co nejblíže i představí svým pravým jménem "Ryuuzaki.
Dva úhlavní soupeři, každý na jiné straně , ale přitom zastánci jednoho a toho samého. Ale čí činy jsou ty správné, a čí ty špatné?? Co je skutečnou spravedlností, a co jen pouhým klamem a domýšlením??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 wselicoine wselicoine | Web | 28. června 2011 v 18:39 | Reagovat

Milujem Death Note *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama