Probíhá rekonstrukce !

Takže prosím omluvte tu nepřehlednost ^^


Trinity Blood

15. února 2011 v 12:40 | Kyoro Chan^^ |  Anime

Trinity Blood… jak už sám název připomíná, tohle anime nebude zrovna o kytičkách. A hned první díl vás nenechá na pochybách, že je mimořádně povedené svým grafickým vyvedením a podmanivou temnou hudbou. Děj z blízké budoucnosti země nás zavede do světa plného násilí, do světa po apokalypse. Děj bude našlapaný akcí již od počátku, takže nás vrhne do holého boje o přežití.
A o co tady vlastně jde? I to se dozvíte velmi brzy. Lidský svět již přestal být úplně lidským. Do našeho světa se vrhli krvelační a násilní upíři, kteří touží po ovládnutí lidského zbytku. Vždyť pro ně lidstvo neznamená více, než potravu.
Opravdu..? Je náš svět jen tak fádně černo-bílý? Jaký je vlastně rozdíl mezi předkládaným zlem a dobrem, skrývající mnohé tajnosti… Je zlo opravdu tak zlé, jak nám říkají? A je dobro skutečně tak dobré, jak o něm mluví? Tyto otázky si budete pokládat díl za dílem.
Vždyť který člověk si může říct, že nezhřešil? A může tma za to, že je tak černá? Upír nemusí být jen čistým zosobněním zla. Mají své pocity a touhy. Mají své společenství i kulturu.
Nemusí jít jen o to, že jeden má život krátký a druhý delší… život o je o něčem víc.
A něco ze skutečného děje:

Upíři žijí ve své vlastní zemi, daleko od lidí, ve světě, kde se mohou volně pohybovat, aniž by jim ublížil svit slunečných paprsků. Jejich společenství vede moudrá císařovna, která se snaží uchovat mír mezi metuzalémy (upíry) a terrany (lidmi). Tento mír je sice na první pohled naprosto nemožný, ale příběh o koexistenci dvou ras není až tak nereálný.
Ve světě lidí tento boj za mír vede papežský stolec z Vatikánu. Ovšem ani ten není příliš jednotný. Mladý papež je nevyzrálý, když velmi inteligentní chlapec, kterému radí dva kardinálové. Další organizací ve světě lidí je Rosenkreuz, tedy skupina vysoko postavených upírů, která rozvrací veškeré akce na podporu míru mezi lidmi a upíry.
Ovšem upíři záhy přijdou na to, že jejich fyzická převaha nad lidmi, může také znamenat jejich slabinu. To když se do hry vloží třetí rasa (odtud Trinity Blood - trojí krev) - crusnici. Správný význam tohoto slova pochopíte jedině mrknutím na anime. Stačí jen, že jsou daleko, daleko mocnější než vypadají na první pohled.
Hlavním hrdinou je právě otec Abel Nightroad, crusnic. Na první pohled potrhlý, komický kněz. Detailnější pohled zahrnuje jeho temnější stránku, jeho bojové schopnosti, kterými vítězí nad upířími nepřáteli. Řekla bych, že právě tato postava je hodně kontroverzní. Každý si na ni udělá svůj - krajní názor. Opravdu někdy vypadá spíše jako pitomec. Ale jeho přednosti svědčí o úplném opaku. Já si ho zamilovala. Z některých dílů dokonce doslova čiší jeho trápení svou temnou minulostí a taky láska pro své milované.
Toto je příběh o lásce a zradě. O nenávisti a milosrdenství. Odvaze a síle. A finální boj mezi síly dobra a zla má své původy daleko před naším letopočtem. Paralela s biblickým Cainem a Abelem? Ano. I tady jsou dva navzájem nesmiřitelní bratři, ale jejich identita je pozměněna. Abel představuje dobro a jeho úplná aktivace je výrazem černého anděla. Kdežto Cain je sice obrazem nádherného blondýna s andělskou tváří a andělskými křídly, ovšem představuje zlo v ryzí podobě. A kdo je jejich malou sestrou? To se dozvíte po skouknutí série a budete hodně překvapeni.
On vlastně celý příběh není jen krvelačnými boji mezi lidmi a upíry. Naopak, důležitými částmi v jednotlivých dílech poznáte pozadí politických machinací nebo odkrývání citů mezi postavami. Taky budete překvapeni množstvím shodných údajů s opravdovými dějinnými fakty.
Například postavy ze Starého zákona (Kain, Abel, Isaak, Esther), egyptské (Seth) a babylónské mytologie (Ashtaroshe = Ištar, Lilith). Zajímavé je, že většina Hrdinů je v přímém kontaktu se svými mytologickými jmenovci. Podobně je tomu u postav, které mají jména podle osob z italské, potažmo křesťanské historie. Na straně Vatikánu rody Sforza a Medici a na straně Byzance pak Bajbárs a Suleyman.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Příběhy ?

Ano ^^
Ne >.<

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama